
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | ±10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| Mounting Style | Surface Mount |
| case package | 0805 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00934 | $0.93400 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00766 | $7.66000 |
| 3000 | $0.00704 | $21.12000 |
| 5000 | $0.00647 | $32.35000 |
| 10000 | $0.00594 | $59.40000 |
| 30000 | $0.00545 | $163.50000 |
